Tomáš Mika opět v elitní desítce, tentokrát na Ironman Mallorca!

A jak tedy Tomáš hodnotí průběh závodu?

"Po mém úspěšném představení na Ironman Curych, kde jsem nakoukl do elitní desítky, moje příprava směřovala na druhý vrchol sezóny a to na Ironman Mallorca. Na Mallorce se sešla zvučná evropská jména v čele s Timo Brachtem, či debutantem Britem Donen. Závod probíhal ve známém letovisku Alcudia a v den D na ostrově panovalo letní počasí. Plavecké část byla rozdělená do dvou okruhů a kvůli teplotě vody přes 24 stupňů byly zakázané neoprény. Cyklistika se lemovala z části podél pobřeží, z části ve vnitrozemí a ke konci jsme zavítali i do kopců. Závěrečný maratón byl tradičně rozdělený na okruhy, celkem jich bylo čtyři a půl. Úvodní plaveckou část jsem absolvoval v rychlém čase 51:56 s ne velkou ztrátou na čelo závodu. Cyklistiku, kvůli náročnosti tamní tratě (hlavně poslední kopcovité části) jsem jel takticky podle předem stanovených wattů a tento tah, jak se později ukázalo, byl klíčový pro další vývoj závodu. Závěrečný maratón jsem rozběhl se svižném tempu, ale oproti Curychu, kde vývoj závodu byl podobný, jsem první kilometry běžel zadrženě a uvolněně. O úspěchu, či neúspěchu rozhodují až poslední kilometry a tak jsem se snažil strhující tempo držet až do cílového prostoru. Výsledný čas běhu 2:52 je moje nové maximum. Celkový čas 8:56 mě vynesl na deváté místo v kategorii profesionálů.

Již třetím rokem je mým partnerem Stevensbikes a naše sehranost přináší ovoce. Na Mallorce byly dlouhé rovinaté a větrné pasáže, kde jsem ocenil dokonalý aerodynamický tvar rámu Super Trofeo. V nejtěžších pasážích sedmikilometrového stoupání tvrdý a pevný rám neztrácel moji energii a veškeré úsilí přenášel na rozpálenou silnici. Ve sjezdu jsem přivítal snadné ovládání a hbitost, kterou Super Trofeo disponuje. 

Děkuji za podporu, kterou do mě a do mých výkonů vkládáte. Jsem pyšný, že mám tu možnost prát se s těmi nejlepšími o přední místa a jsem pyšný na Vaše produkty, bez kterých bych nebyl tam, kde jsem!"

My na oplátku děkujeme za skvělou reprezentaci značky Stevens!